Kotkasilma vibujaht 2017 võistluskutse

Võistluse aeg ja koht: 21. oktoober 2017, Kullametsa viburada, Kullametsa küla, Kullamaa
Võistlusformaat: Lääne Vibulaskjate eri 🙂
Võistlusklassid: kõik IFAA võistlusklassid ja algajate pikkvibu vanuseklassid, algajatel palume märkida registreerimisel kommentaaridesse, et on algaja.
Sihtmärgid: 20 laskmismärki, neist pooled 3D märgid ja pooled pabermärgid.
Laskmiskaugused: Kõigile varem WA või IFAA võistlusel osalenud juunioritele, täiskasvanutele ja veteranidele kuni 30 jardi ja kõigile lastele ja algajatele kuni 20 jardi.
Laskmiskohtade arv: 20
Punktiarvestus: lastakse kahe noolega, kus mõlemad nooled skoorivad, punkte saab 2 x 20 noole laskmisest. Väike süda 10, suur süda 8 ja keha 5.
Rada: Rada ei ole tüüpiline määramata kaugustega loomaring. Rajal on mitmes sihtmärgis põnevaid üllatusi ja/või viguriga laskmisi. Täpsem info raja kohta kohapeal.
Võistlustasu: täiskasvanud ja veteranid 10 €, juuniorid ja lapsed 6 €.
Registreerimine kuni 16.10 kell 23:55 siin.  Registreerunuks loetakse võistleja, kes on registreerinud end võistlustele hiljemalt 16.10.2017 kella 23:55 ja tasunud stardimaksu Lääne Vibulaskjad MTÜ a/a LHV EE817700771002590643, Swedbank EE262200221026385232 või SEB EE221010220106115012. Tasumisel palume märkida selgitusse osaleja nimi. Auhinnalaua paremaks planeerimiseks, palume registreerida võimalikult varakult!

AJAKAVA:

10.00 – 11.40 Saabumine, registreerimine, soojenduslaskmine.
11:40 Avasõnad, infominutid
12:00 Start
15:30 Lõunasöök
16.30 Lõpetamine

Selgitus: Algajad on kõik need vibulaskjad, kes ei ole seni osalenud ühelgi Eesti või muu riigi ametlikul vibuvõistlusel. Kullamaa Vibufestivalil ja Kotkasilmal tšainikute klassis osalenud on algajad. Samuti on siin võistlusel algajad kõik need, kes on varem käinud vaid kliendina Kullametsa, Kajamaa ja muudel viburadadel. Algaja võib tulla võistlema oma vibuga või laenutab vibu ja varustuse. Algajad saavad osaleda pikkvibuga kõigis vanuseklassides. Vanuseklassid: lapsed kuni 13 a, juuniorid 13 – 16, täiskasvanud 17 – 55, veteranid alates 55. eluaastast. Varustuse laenutus leppida kokku koheselt kodule lähimast klubist, sest muidu ei pruugi saada sobiliku raskuse ja väljatõmbega vibu. Varustuse laenutuse hind lepitakse varustuse rendileandjaga kokku. Kullamaalt varustuse laenutus annetuulik@gmail.com , telefon 5206438. Algajatel palume märkida registreerimisel kommentaaridesse, et on algaja.

Toitlustamine: praad, salat, kook, tee ja kohv – 5,50 €. Toitlustab Kullametsa külaselts.

Lisainfo

Punktiarvestus: Nool peab olema läbinud keha või südame joone ning puutuma vastu kõrgemat punktiala. Suur süda on kõige suurema ringi ala. Väike süda on kaks väiksemat ringi. 3D märkidel on keha kogu loom, v.a. sarved. Ripsakad ei loe. Erand on algajate laste vanuseklassis – kui nool ei jää kinni ja kukub märgi ette (nõrk lask), siis võib punkti kirja panna. 7. – 10.-aastased lasevad nõrgalt ja ei taha nende tuju ära rikkuda. Pabermärkidel on keha ala tähistatud joonega. Kõik, mis pabermärkidel jääb keha joonest välja, ei anna punkte. Kui on märgis 2 paberlehte (4. grupp), siis peab võistleja ütlema enne lasku, kumba märklehte ta laseb.

Rada: Rajal jälgige suunavaid linte ja ärge ületage takistuslinte! Puude okstel on suunavad lindid ja ohutuse tagamiseks takistuslindid. Läbige rada numbrite järjekorras! Kui eelmine grupp ei ole märgist lahkunud, oodake ohutus kauguses! Ärge minge numbrimärgist ettepoole! Kui otsite nooli märgi tagant, jätke vibud märgi ette, et järgmine grupp näeks ja ei hakkaks enneaegselt laskma!

Laskmiskohad: Kui tokk on puki juures, peab laskma puki otsast. Vibu peab olema üle puki ääre, et laskmisel vibu vastu planku ei löö. Algajad lapsed lasevad puki juurest maast. Kui tokk on poomi juures, peab laskma kõikuva poomi pealt. Kui tokk on pingi peal, peab laskma istudes. Täpsem info kohapeal enne starti.